Jak nosit štulpny jako profík

Jak nosit štulpny jako profík

8. 3. 2021 4 min. čtení

Vyladěný styl štulpen je zásadní pro komfort a vzhled. Inspiruj se našimi tipy jak nosit fotbalové štulpny.

Bylo by jednodušší řešit logaritmické funkce, složit Rubikovu kostku za méně než dvě minuty, nebo upřednostnit přítelkyni před zápasy Ligy mistrů. Opravdu, sladit a nasadit si fotbalové ponožky tak, abyste se při zápase cítili komfortně a nic vás nevyrušovalo z koncentrace, je věda. Mohl sis všimnout, že spoustu světových hráčů nosí své ponožky odlišně. Proto ti nabízíme TOP tipy na to, jak si obléct ponožky tak, aby si se cítil nejen pohodlně, ale také střílel góly jako hvězda.

1. Nad kolena 

Oblékání štulpen nad kolen bylo hitem posledních let. Dnes již tolik hráčů s tímto stylem nevidíme. Ti totiž požadují větší mobilitu u kolen. Tento typ navlékání je však velice šikovný, protože se ti štulpny napínají do své maximální délky, nehrozí tak, že by padaly. Nemusíš se starat ani o to, jak si je narovnat, aby ti pod koleny nevytvářely neforemné vrstvení. Navíc vypadáš velmi elegantně a věř nám, že si na tuto metodu rychle vzpomeneš v chladném a sychravém počasí.

Jak nosit štulpny jako profík

2. Jednoduché navlékání pod kolena

Nejjednodušší a pravděpodobně nejrozšířenější navlékání fotbalových štulpen, při kterém stačí jen lehce ohrnout štulpny pod kolena. Hráči tuto metodu preferují kvůli ohebnosti kolen, která je při fotbalu naprosto zásadní. Pevnost štulpen si poté můžeš pojistit tejpovacími páskami.

Jak nosit štulpny jako profík

3. Dybala trik

Tato metoda navlékání je díky své extravaganci na první pohled nepřehlédnutelná. Proslavil jí v poslední době především Argentinec Paulo Dybala. Nicméně jí preferují další světoví hráči. Můžeš si dokonce nechat povytažené chrániče. Vypadáš stylově a necháš vyniknout svému narýsovanému svalstvu. Co je však účelem tohoto navlékání? Především volnost lýtkových svalů, které se při pohybu napínají a dostávají zabrat. V některých případech jsou totiž fotbalové štulpny velmi upnuté, a tak může docházet k přiškrcení svalu. Spoustu hráčů by ve štulpnách nejraději ani nehrála, a tak se není čemu divit, že je chtějí mít co nejníže.

Jak nosit štulpny jako profík

4. Ponožky a návleky

Asi nejpromyšlenější metoda ze všech. Velice populární se v poslední době stala kombinace krátkých ponožek s ustřiženým koncem štulpen, které jsou poté skryty tejpovacími páskami. Tato metoda se využívá především kvůli tomu, že běžné zápasové štulpny v kopačce často kloužou, a hráč tak nemá dokonalý pocit jistoty a uzavřenosti. K tomu slouží speciální ponožky Trusox. Pokud sis také zvykl stříhat své štulpny, nyní už můžeš využít návleky, které tě ušetří od rozvíjení manuální zručnosti s nůžkami. Tuto metodu můžeš použít se všemi předešlými tipy a připravit si svůj styl podle toho, jak chceš.

Jak nosit štulpny jako profík

A jak nosíš ponožky se štulpnami ty? Inspiruj se a vyber si svůj styl u nás v 11teamsports.