Nejlepší kopačky pro každou pozici

Kopačky jsou nezbytnou součástí hráčského vybavení a výběr správného páru může mít zásadní dopad na tvůj výkon. S celou řadou bot dostupných na trhu může být složité si vybrat tu správnou. Nicméně pozice, kterou hraješ, ti může pomoct určit typ bot, které by ti vyhovovaly nejlépe. V tomto příspěvku si projdeme různé kopačky, které jsou vhodné pro různé pozice na hřišti.

Útočníci a křídla:

Útočníci jsou gólovou mašinou každého týmu a potřebují kopačky, které jim nabídnou vynikající rychlost, kontrolu a přesnost. Pro útočníky jsou výbornou volbou modely Nike Mercurial a adidas X. Kopačky Mercurial a X jsou známé svou lehkou konstrukcí, díky které jsou ideální pro rychlé a hbité hráče. Boty mají také přiléhavý střih, který nabízí vynikající kontrolu a umožňuje útočníkům dělat rychlé kličky a dostat se přes obrannou linii.

Merc
Nike Zoom Mercurial Superfly 9 Elite


Xadidas X Speedportal+


Velmi přehlíženým párem bot pro útočníky je New Balance Furon V7. Tento model se vyznačuje revolučními novinkami a je velkým krokem vpřed pro New Balance. Jeho syntetický svršek nabízí vynikající pohodlí a odolnost, zatímco šněrování na straně zlepšuje kontakt s míčem při střelbě. Model má mimo jiné dobré rozvržení kolíků, které poskytuje optimální trakci, díky čemuž je ideální pro jakýkoli styl hry. S Furon V7 si můžeš za skvělou cenu vychutnat pocit vysoce kvalitních profesionálních kopaček, aniž by jsi musel obětovat vlastní pohodlí. 

Furon
New Balance Furon V7 Pro


Záložníci:

Záložníci jsou klíčovou součástí každého týmu a jejich boty musí zaručovat vynikající kontrolu, dotyk a podporu. Pokud hledáš ideální obuv na tuto pozici, řada Nike Phantom GX rozhodně stojí za zvážení. Díky speciálně navrženému NikeGrip svršku poskytují tyto boty vynikající kontrolu a úžasný dotek. Boty mají také pohodlný střih, který nabízí vynikající podporu, což je nezbytné pro záložníky, kteří musí během hry pokrýt hodně terénu.

PhantomNike Gripknit Phantom GX Elite


Další skvělou volbou je Puma Future. Tyto boty byly představeny v půlce ledna 2023 a od té doby přesvědčily mnoho profesionálních fotbalistů k oblékání kopaček Puma. A po právu. Upgrade na již tak skvělý pár Puma Future 1.4, Future Ultimate jsou nejlépe padnoucí kopačky na trhu. Skutečný pocit naboso, tento pár výrazně zlepší tvůj dotek a pocit na míči. Puma Future, které nosí Neymar, Jack Grealish, Allan Saint-Maximin a mnoho dalších, jsou perfektní volbou pro šikovné hráče.

futurePuma Future Ultimate


Obránci:

Obránci jsou pro tým nesmírně důležití, a proto potřebují boty, které jsou spolehlivé a stabilní. Řada adidas Predator nabízí bezkonkurenční ochranu díky své odolné konstrukci. Boty Predator se mohou pochlubit designem, který během zápasů udrží chodidla náležitě chráněna. Tyto boty mají výborně padnoucí konstrukci, které poskytuje stabilitu, umožňuje obráncům rychle reagovat a provádět zákroky. Gumové prvky High Definition Grip navíc zajišťují přesné přihrávky a jistotu na míči.

predatoradidas Predator Accuracy+


Pokud jde o výběr správných kopaček, pohodlí je pro obránce klíčové. Kožené boty jsou považovány za nejpohodlnější variantu a Nike Tiempo se staly nejlepší volbou mezi mnoha hráči. Tyto boty poskytují pohodlný střih, který umožňuje maximální hbitost na hřišti a umožňuje obráncům jít do soubojů s jistotou. Díky lehké konstrukci a vynikajícímu odpružení jsou Nike Tiempo vynikající volbou pro každého obránce, který hledá spolehlivé kožené boty.

tiempoNike Tiempo Legend 9 Elite


Chceš něco modernějšího? Koukni na Puma King Ultimate. Jeden z nejvýznamnějších modelů v historii fotbalu, toto je poprvé, co vidíme Puma King s plně syntetickým svrškem. Nazvaný K-Better, tento materiál napodobuje kůži, ale je tenčí a zajišťuje lepší pocit naboso. Pokud toužíš po dokonalé kombinaci klasických kožených bot a moderních technologií, může být pro tebe Puma King Ultimate tou nejlepší volbou.

kingPuma King Ultimate


Brankáři:

Brankáři vždy hledají perfektní boty, které poskytují vynikající trakci, pohodlnost a podporu. Model adidas Copa Pure je vynikající volbou pro každého brankáře, který hledá pohodlné nošení a skvělou oporu pro nohy. Boty Copa Pure mají jedinečný design, který poskytuje vynikající pohodlí a stabilitu na jakémkoli povrchu hřiště, díky čemuž jsou ideální volbou pro brankáře všech úrovní.

copaadidas Copa Pure+


Další skvělou možností pro brankáře je Mizuno Morelia Neo III. Japonští řemeslníci z Mizuno jsou již dlouho symbolem pro kvalitní kožené kopačky. Jejich kopačky vyrobené z klokaní kůže jsou proslulé svým pohodlím a odolností – obstojí proti konkurenci i v těch nejtěžších podmínkách. S neuvěřitelnou pozorností k detailu si Mizuno vydobylo své místo jako jeden z nejlepších výrobců kopaček na světě a jejich boty by rozhodně měly být zváženy jako tvůj další pár!

moreliaMizuno Morelia Neo III


Závěrem lze říci, že tvůj výkon na hřišti závisí hlavně na tobě samotném, ale ideální pár kopaček je schopen ti dodat tolik potřebné sebevědomí a pozvednout tvoji hru na další úroveň. Při výběru obuvi by měl hráč brát ohled na svou pozici a jejich styl hry. Ať už jsi útočník, záložník, obránce nebo brankář, u nás si určitě vybereš ty správné. Investuj do dobrých kopaček a pozvedni svou hru na další úroveň!