Top4Football má nové jméno, odteď jsme 11teamsports Přečti si víc

Oficiální míč EURO 2020 adidas "Uniforia"

Se začátkem evropského šampionátu na obzoru, adidas představuje oficiální míč "Uniforia". Název odkazuje na jednotu a neskonalou eurofii, které fotbal přináší. Design míče je vytvořený k oslavě soudržnosti, která bude při následujícím turnaji spojovat všechny napříč celým kontinentem.

Design Uniforia spojuje umění a fotbal. Adidas vytvořil hrací míč s odkazem přesahující trávníky. Nápad následně vytvořených kreseb pochází z renovovaného formátu očekávaného turnaje. Jelikož se bude poprvé hrát ve 12 různých zemí napříč celou Evropou, design zobrazuje překonávání strnulých mostů, mísení hranic a rozdílnost fanoušků a samotných sportovců. 

adidas "Uniforia" oficiální míč

"Když jsme tvořili design oficiálního míče pro nadcházející mistrovství, chtěli jsme, aby odkazoval na kulturu, na pulsující duch ulic velkoměst. Na stadiony chceme přenést potřebu jednoty všech při jakýchkoliv sociálních bojích. Nejvýznamější fotbalová událost roku je skvělou příležitostí hrdě ukázat sílu soudržnosti a oslavit sportovní klání jako místo spojování lidí, nápadů a kreativity," tvrdí Anika Marie Kennaugh, produktová designérka adidasu.

Míč Uniforia znázorňuje design černých štětcovitých linií, které jsou signifikantní po celém povrchu. Právě ty symbolizují překonávání hranic mezi jednotlivých státy. Tyto jasné linie jsou zvýrazněny zářivými barvami, které představují pestrost spojenou s turnajem a spojování odlišných kultur. Na interesantní zápasy se můžeme těšit ve 12 městech - Londýn, Glasgow, Dublin, Bilbao, Amsterdam, Kodaň, Petrohrad, Mnichov, Budapešť, Řím, Bukurešť a Baku. Každé z těchto měst má na míči u svého názvu poznamenou směrnici, kde se na mapě nachází. 

adidas "Uniforia" oficiální míč

Z technologického hlediska nabízí míč Uniforia efektivitu, strukturu určenou k nadstandardním výkonům a panelovou konstrukci s unikátním "Hi-White" materiálem. Ten umožňuje lepší viditelnost míče na hřišti. 

Na vše ostatní si musíme počkat do následujícího léta. Oficiální míč adidas "Uniforia" seženeš na e-shopu a kamenných prodejnách Top4Football.

Jakub Jonáš - Top4Football.