End of Season Sale - Ušetři až 60 % na vybraných produktech -- days --:--:-- KUP TEĎ
Repre trip do Bulharska

Repre trip do Bulharska

2. 12. 2019 4 min. čtení

Třešnička na dortu. Ríša Havlín, vítěz soutěže Love the Game, se díky Pumě mohl vydat na exkluzivní a netradiční výlet.

Je pátek a já mám smíšené pocity, nemůžu spát. Už za pár hodin bych měl odletět do Bulharska na kvalifikační zápas Česka s Bulharskem. Do zahraničí jsem se ještě nikdy neletěl podívat vyloženě jen na zápas, a byla to pro mě nová zkušenost.

Byla sobota ráno a já přijel na letiště, po nutných povinnostech čekáme na autobus k letadlu. Po pár minutách najednou přichází Kuba Jankto, kterého mam velmi rád a líbí se mi jeho styl hry. Chvíli jsem přemýšlel, jestli za ním jít, či ne. Seděl tam sám, tak jsem se odvážil a byl vážně v pohodě, plácli jsme si, dali fotku, fakt milý kluk. O minutu později přišli Alex Král a Honza Bořil, byli taky ochotní a pořád vtípkovali, další fotka ve sbírce. V autobuse k letadlu, a vlastně i v letadle samotném, nám pak dělal společnost úplně celý tým. Neskutečné překvapení.

Richard Havlín, Alex Král, Jan Bořil

Po dopoledním příletu do Sofie, jsme se ubytovali na hotelu a vydali se podívat po městě, klasickou turistiku nám obohatilo hlavně setkání s rodákem ze Seattlu žijícím v Bulharsku, který byl šíleně zvědavý a poslechl si celý můj příběh, tak jak ho můžete vidět na našem videu.

Richard Havlín Top4Football Love the Game

Před tradiční bulharskou večeří jsme ještě vyrazili očíhnout místo činu, stadion Vasila Levskiho byl již v oklopení televizních vozů a chystal se stejně jako čeští reprezentanti na nadcházející bitvu. Druhý den jsme si celkem přivstali, protože jsme toho měli v plánu opravdu hodně. Dali jsme si vydatnou snídani na hotelu a opět vyrazili do města. Pohledy na ikonickou katedrálu Sv. Alexandera Nevskyho nebo blízkou horu Vitoša v ranním slunci byly osvěžující, ale povím vám, že automaty na lístky do metra jsou v Sofii opravdovým oříškem.

Richard Havlín Top4Football Love the Game

Cestou na stadion jsme měli díky bezpečnostním opatřením exkluzivní ozbrojený eskort, včetně vytyčené uličky až na tribunu, něco jako když z autobusu vysedají hvězdy Barcelony. I novináři se zajímali o tu hrstku fanoušků, kteří dostali povolení vidět zápas naživo. I přes to, že stadion o kapacitě 40000 lidí byl naprosto prázdný, jsme vytvořili dobrou atmosféru. Kluci sice prohráli 1:0, ale i tak to pro mě byl naprosto skvělý zážitek!

Po cestě nazpátek se opět opakoval scénář z prvního letu, na Sofijském letišti jsme se sráželi s Tomášem Součkem, Pavlem Kadeřábkem nebo i trenérem Jaroslavem Šilhavým. Pak už jsme společně odletěli směr Praha a víkend plný nových zkušeností a zážitků byl u konce.

Chtěl bych ještě jednou moc poděkovat Pumě a Top4Football za tuto příležitost, bylo to perfektní!

Richard Havlín

Celou cestu můžeš prožít s Ríšou ještě jednou, sleduj jeho video ze Sofie.

Richard Havlín Top4Football Love the Game