Typy podrážek kopaček

Typy podrážek kopaček

27. 7. 2020 4 min. čtení

Poradíme ti, jak vybrat tu správnou podrážku, aby sis podmanil jakýkoliv terén.

Říká se, že abys hrál jako profík, tak musíš přemýšlet a připravovat se jako profík. K tomu patří i výběr kopaček, se kterými budeš vždy připraven na povrch, který tě zrovna čeká. Nedovol, aby byl tvůj výkon ovlivněn – dominuj hřišti za jakýchkoliv podmínek. Poradíme ti, jaké podrážky kopaček Nike, adidas a Puma vybrat, abys maximalizoval svůj výkon a předčil všechny soupeře.

Lisovky (FG)

Lisovky jsou nesmírně univerzální – na přírodních trávnících v nich předvádí svá kouzla profesionálové i amatéři v okresních soutěžích. Poskytnou ti dokonalé pohodlí a cit pro míč, takže hodiny, které v nich strávíš na hřišti v tréninku a zápase si budeš zaručeně užívat.

Nike Mercurial Superfly SafariNike Mercurial Superfly Safary

Kolíky (SG)

Šest železných kolíků jako za starých časů. Kolíkové kopačky jsou vhodné především do těžkých terénů, déšť a podmáčené hřiště tě tak nikdy nerozhodí. Fotbal se neustále zrychluje a jediné podklouznutí tak může mít fatální důsledky, kolíky ti však na měkkém terénu poskytnou maximální stabilitu, takže nemusíš mít nejmenší obavy.

Nike Tiempo LegendNike Tiempo Legend

Lisokolíky (SG-PRO)

Kompromisem mezi lisovkami a kolíkovými kopačkami jsou lisokolíky – zpravidla dva kolíky vzadu a čtyři kolíky vepředu jsou doplněny plastovými špunty. Kolíky jsou vyměnitelné, můžeš si tak vybrat, jak vysoké kolíky nasadíš podle toho, na jaké hřiště máš zrovna vyběhnout. S jedním párem kopaček tak budeš připraven dominovat na jakémkoliv přírodním trávníku, měkkém i tvrdším.

Nike PhantomVSN AnticlogNike PhantomVSN Anticlog

Turfy (TF)

Pokud chceš kralovat na umělkách, v ulicích a na dalších tvrdých površích, pak zrovna turfy jsou pro Tebe tou pravou volbou.

Nike Mercurial Vapor TFNike Mercurial Vapor TF

Umělý trávník (AG)

Podobně jako turfy jsou určené především na umělku. Kopačky s podrážkou typu AG ti nejlépe poslouží na moderních umělých trávnících, které se k nerozeznání blíží přírodní trávě. Tato podrážka tě tak vystřelí k raketovým výkonům na promrzlých umělkách během zimních měsíců. Vzhledem se nápadně blíží k lisovkám, mají však nižší špunty, které jsou navíc speciálně tvarované tak, aby Ti dodaly maximální stabilitu a zrychlení na umělé trávě.

Nike Mercurial Vapor AG

Nike Mercurial Vapor AG

Sálovky (IC)

Stvořeny pro maximální trakci a akceleraci na tvrdém povrchu – se špičkovými sálovkami Nike, adidas nebo Puma budeš zářit na palubovkách svým výkonem i vzhledem.

Sálovky Nike React GatoSálovky Nike React Gato