Letní výprodej je tady! Prozkoumat
Nejlepší kopačky roku 2020

Nejlepší kopačky roku 2020

17. 12. 2020 6 min. čtení

Vyber nejlepší pár kopaček roku 2020 společně s 11Teamsports.

Turbulentní rok 2020 se blíží ke svému konci. I přes všechna omezení a nepříjemnosti, která nám značnou část roku znemožňovaly dělat, co nás baví, se v tomto roce objevilo několik skvostných kolekcí kopaček. Nezpochybnitelným trendem se staly kolaborace významných značek a propojování  světa fotbalu a kultury. Nike i adidas vrátily do hry vybrané modely, ze kterých se v průběhu let staly symboly. Nabídly nám několik poutavých kolekcí se svými elitními hráči a samozřejmě také vnesly čerstvý vítr s novými generacemi modelů. Který se ale tobě líbil nejvíce? Inspiruj se našimi top modely a vyber si svůj oblíbený!

Nike Mercurial Superfly "Jadon Sancho"

Po průlomové sezóně, kdy Jadon Sancho trhal obrany soupeře v dresu Dortmundu přišla Nike s jeho vůbec první hráčskou edicí kopaček Mercurial inspirovanou ulicemi Londýna a kulturou, která anglického mladíka ovlivňovala při dospívání.

Nike Mercurial Superfly

adidas Nemeziz 20.1 "Atmospheric pack"

Tato nenápadná kolekce zůstala poměrně ve stínu ostatních pompézních vydání tohoto roku. Nám se  však moc líbí spojení černých, bílých a zlatých tónů, které v nás vyvolává doby Teamgeist kolekcí a z kolekce "Atmospheric pack" vytváří prémiový tón. Model Nemeziz v něm rozhodně zaujal.

adidas Nemeziz 1

Puma x KID SUPER King

Puma se během druhé poloviny roku ponořila do kolaborace se značkou KidSuper, která vytvořila speciální "vintage" kolekci. Zobrazuje fotbalové dědictví hrdé značky, její lásku, vášeň a energií spojenou se světem umění. Díky tomu vznikl nevšední model kopaček King, který do nynějšího světa extravagantních stylů hráčů vnáší odlišný šmrnc.

Puma x Kid Super King

adidas Predator "Human Race"

Jako blesk z čistého nebe odhalil Paul Pogba nejnovější generaci kopaček Predator s designem inspirovaným předchozího modelu Accelerator z roku 1998. Tentokrát si jeho realizaci vzal na starost Pharrell Williams, který kolekci Human Race dodal umělecké provedení a malby štětcem.

adidas Predator

Nike PhantomVSN "Future DNA"

Nike rozžhavila nostalgický stroj a vrátil nás do roku 2013, kdy do hry vstoupil smrtící model Hypervenom s příjemným měkkým povrchem. V kolekci "Future DNA" si jejich pronikavý design půjčil končící model PhantomVSN. Tato barevná kombinace nás nenechává v klidu.

Nike PhantomVSN

adidas Predator Mania "Tormentor"

Roky světových šampionátů nám nabídly již několik nezapomenutelných kolekcí. Jednoznačně si vzpomínáš na model kopaček Predator Mania "Japan Blue" z roku 2002. Bota, která dostala díky své vzácnosti exkluzivní otisk, se vrátila v průběhu tohoto roku v rámci 25letého výročí vzniku této siluety. Jakmile se na scéně objeví mslný jazyk na nártu, nemůžeme opomíjet.

adidas Predator Mania

adidas X Ghosted+ "Precision to Blur"

Jsou dva typy hráčů. Ti, kteří nedají dopustit na střídmé tmavé barevné kombinaci, a pak jsou tu ti, kteří milují jiskřivé a zářivé kolekce. Právě této druhé skupině adidas udělal velkou radost s kolekcí "Precision to Blur" a modelem X Ghosted +. A mezi těmito pronikavými kolekcemi má za poslední roky výhradní postavení signální zelená. Tu nejde nemilovat!

adidas X Ghosted+

Puma Ultra "Speed of Light"

Model Ultra ohromil svým vstupem do hry před několika měsíci. Poté, co se Puma držela s originálním oranžovým designem, přišla s elegantní modrou lagunou v kolekci "Speed of Light". Myslel sis, že rychlé nejde zrychlit? Tak to si nepočítal s Ultra. 

Puma Ultra

Nike Phantom GT "Scorpion"

Elvis Presley vs JXL – A little less conversation. Pokud ti název skladby nic neříká, tak si velmi rychle vzpomeneš při sledování legendární reklamy Nike. Bývalí světoví hráči, opuštěná loď, slavnostně oděný Eric Cantona a pouze jeden vítěz. Právě tato nostalgická vzpomínka vyvstala s unikátní kolekcí kopaček Phantom GT "Scorpion" se stříbrným designem. Ihned bychom si tento turnaj zahráli. Co ty?

Nike Phantom GT

Nike Mercurial Vapor "Flash Crimson"

Čisté, křupavé, s jiskrou v podobě nového provedení fajfky. Pohlednou kolekci kopaček Vapor "Flash Crimson" zařazujeme i proto, že byla jednou z posledních ze stávající XIII. generace kopaček Vapor a VII. generace Superfly. Ty budou nahrazeny v lednu novým modelem ikonické řady. Těšíš se?

Nike Mercurial Vapor

Jakub Jonáš - 11Teamsports.