FINAL SALE – Vybrané produkty za skvělé ceny KUP TEĎ

Levnější vs dražší - adidas X Speedportal

Stejně jako minulý týden s Nike Mercurial Vapor 15, i dnes pokračujeme v porovnávání různých modelů hlavní řady kopaček od adidasu, X Speedportal.
Tentokrát se zaměřujeme především na šněrovanou verzi modelu.

X Speedportal .1

Počínaje nejvyšší verzí, ta je jako vždy nabitá novými materiály a technologiemi. Nový SPEEDSKIN 2.0, materiál na textilní bázi, je velmi tenký a má vynikající dotek na míči. Také tkanina Primeknit v oblasti šněrování je super měkká a obepíná nohu.

Oblast paty je překvapivě velmi robustní, což je způsobeno především tím, že je vyplněná pěnovými polštářky, které vám poskytnou oporu paty a vyplní prázdná místa, což většina kopaček nezvládne. Díky tomu kopačka pěkně padne.

SPEEDPLATE 2.0 se vyznačuje novým rozložením kolíků a co je nejdůležitější, karbitexovou destičkou, která je součástí podrážky. Díky kolíkům je trakce lepší než kdykoli předtím a karbitex způsobuje, že podrážka má při běhu příjemné odpružení.
S hmotností 199 gramů je o něco lehčí než starší model od adidasu, Speedflow .1.

Tato bota inspirovaná Rickem a Mortym je skvělá rychlostní bota, která rozhodně uspokojí mnoho útočníků a záložníků hrajících na nejvyšší úrovni.

Nakup X Speedportal .1

X Speedportal .2

Pojďme o jeden stupeň níže, k verzi .2 .
Svršek je překvapivě příjemný a měkký. Jedná se síťovinu potaženou umělým materiálem, je tenká a poddajná, ne tedy tolik jako nejvyšší verze, ale i tak je dostatečně kvalitní.

SPEEDPLATE 2.0 se zde objevuje také, ale nemá karbitexovou desku jako nejdražší model. Karbonový vzor zde je, ale nemá žádnou funkci, je jen pro okrasu. Na hřišti to znamená, že vaše boty nejsou tak pružné a jsou lehce tužší ve střední části chodidla.
S 256 gramy je mnohem těžší než verze .1. 


Adidas X Speedportal .2 je dobrý pár kopaček, který možná není tak vymakaný jako jeho dražší ekvivalent, ale měl by uspokojit každého hrajícího v nižších fotbalových divizích.

 

Nakup X Speedportal .2


X Speedportal .3

Přesuneme-li se k nejlevnějšímu páru bot, model .3 má na svršku textilní materiál, který poněkud kopíruje vyšší verze, ale pokles kvality je poměrně výrazný. Na vnitřní straně najdeme materiál podobný nylonu, typický pro levnější verze.

SPEEDPLATE 2.0 je zde také, ale jen ve smyslu stejného vzoru kolíků, ale karbonová destička evidentně chybí.

adidas X Speedportal .3 jsou dobré začátečnické boty, které se nejlépe hodí pro rekreační hráče a děti.

Nakup X Speedportal .3


Samozřejmě musíme podotknout, že výkon na hřišti záleží hlavně na samotném hráči, ne kopačkách. Nicméně dobrý pár kopaček by ti rozhodně mohl udělat pobyt na hřišti pohodlnější a tvůj výkon ještě o něco zlepšit. Pomohli jsme vám s výběrem?

Prozkoumej všechny X Speedportal