End of Season Sale - Ušetři až 60 % na vybraných produktech -- days --:--:-- KUP TEĎ

Zelená je tráva, a to i ta umělá. Fotbalistů a fotbalistek, kteří si na ní ještě nezahráli je dnes opravdu málo. Týmy umělku využívají především během zimní přípravy, malá kopaná se na ní ovšem hrává v průběhu celého roku a dokonce se na ní odehrálo už i několik zápasů Ligy mistrů. Málokdo ale ví, že existují i kopačky určené právě na umělou trávu (a ještě méně lidí je má).

AG = kopačky na umělou trávu

Zkratka AG u kopačky znamená 'artificial ground,' tedy umělý povrch. Je tedy celkem jasné, že právě tyto kopačky jsou určeny pro hru na umělce. Proč na umělé trávě nehrát v lisovkách, tedy FG kopačkách (firm-ground/pevný povrch) se dočteš níže. Teď si pojďme říct, o čem jsou AG kopačky. Kopačky na umělou trávu mají v porovnání s klasickými lisovkami odolnější podrážku, větší množství menších (a dutých) špuntů, kulatějšího tvaru. Jsou speciálně navržené, pro co nejlepší záběr a podporu a zároveň tak, aby se v povrchu nezasekly. Rozdíl mezi AG a FG kopačkou, tedy tou na umělku a na přírodní trávník je poznat na první pohled: 

AG vs FG

Proč na umělé trávě nehrát v lisovkách?

Na tuhle otázku je odpověď jednoduchá - nejsou na to stavěné. Jednak je tu vyšší riziko zranění vazů a kloubů a nevztahuje se na to záruka. Umělá tráva totiž generuje mnohem vyšší teploty než přírodní trávník. Teploty, které špunty ani podrážky lisovek dlouhodobě nesnesou a opotřebují se mnohem rychleji, obzvlášť na jaře a v létě. Umělá tráva je navíc, pochopitelně, odolnější než ta přírodní. Vyšší špunty lisovek se dokážou do umělé trávy "zakousnout" tak dobře, že to při rychlé a náhlé změně směru nemusí vydržet tvoje kolenní vazy. A to fakt nechceš.

A co turfy?

Turfy se sice dají umělce použít taky, ale vzhledem k tomu, že jsou určeny spíš na umělé povrchy s nízkým vlasem, čemuž je uzpůsobena i jejich podrážka, nemůžou ti nikdy nabídnout tak kvalitní oporu, jako právě AG kopačky. Poznáš to hlavně na mokré, nebo namrzlé umělce, kde ti budou turfy podkluzovat.

Kopačky na umělou trávu pro děti

Správné obutí je důležité pro všechny sportovce, včetně těch nejmenších. Zatímco lisovky se na umělou trávu nehodí, AG kopačky na přírodní trávník ano. V naší nabídce je nejen široký výběr kopaček na umělé povrchy, ale taky univerzální kopačky, které kombinují to nejlepší z obou a jsou tak vhodné na jakýkoliv trávník. Z pohledu rodiče, pokud vaše fotbalová naděje trávu umělou a přírodní střídá, mohou být, s ohledem na cenu, univerzální kopačky, nebo ty na umělou trávu, tím nejlepším řešením.

Závěrem...

Pokud hráváš na umělce pravidelně a chceš podávat ty nejlepší možné výkony, je investice do AG kopaček na umělou trávu takřka nutností. Poskytují totiž tu nejlepší oporu, záběr a bezpečí, což znamená ty nejlepší podmínky pro radost ze hry. A o tu tady především jde!