5% extra sleva pro členy klubu právě teď Staň se členem

EURO 2020: Statistiky

Skupinová fáze letošního EURO 2020 je za námi a máme rozhodnuto o 16 postupujících. Boje ve skupinách přinesly řadu překvapení, zápasy napínávé až do poslední minuty a góly, na které jen tak nezapomeneme. Statistik jako držení míče, počet střel a podobně je plná televize a internet, my jsme se raději rozhodli podívat na to, s jakou výbavou přijely hvězdy na letošní šampionát a ve kterých kopačkách to hráčům nejlépe střílí.

Nejčastěji letos na šampionátu uvidíš kopačky Nike z kolekce Impulse Pack, které nazouvá více než polovina zúčastněných plejerů. Druhou nejvíce zastoupenou značkou je adidas a třetí v pořadí jsou kopačky Puma. Kromě této velké trojky však na turnaji uvidíš i střelky od New Balance, ve kterých řádí Raheem Sterling, nebo kopačky Under Armour na nohách Memphise Depaye.

značky kopaček

Mezi střelci samotnými byl opět výrazný Cristiano Ronaldo s pěti trefami, v patách pak má pětici Schick, Lukaku, Lewandowski, Wijnaldum a Forsberg se třemi góly. Tito, ani další frajeři by to však nezvládli bez svých milovaných kopaček. V základních skupinách padlo dohromady 94 gólů, z toho nejvíce jich mají na svědomí kopačky Nike Mercurial Vapor, Mercurial Superflyadidas Nemeziz a Nike Phantom GT.

góly značek

A ani když to všechno sečteme, tak nás nečeká žádné velké překvapení. Celkově na špici tabulky střelců se 48 zářezy kopačky Nike, následují je opět adidas a Puma.

góly modelů kopaček

Vyřazovací boje jsou za rohem a my se nemůžeme dočkat. Již brzy se můžeš těšit na další přísun žhavých novinek a statistik, tak u toho buď s námi a prožívej každý zápas na maximum!

Nakupovat kopačky