Fotbalový dárek zdarma ke každému nákupu nad 3600/5000 Kč -- days --:--:-- Chci dárek

EURO 2020

Finální statistiky

Italská Squadra Azzura se raduje, anglické penaltové prokletí přetrvává. Byli jsme svědky neskutečně vyrovnaného turnaje, ve kterém rozhodovaly ty nejmenší detaily. Defenzivní umění, chladné hlavy, nekompromisní zakončení a nadlidské brankářské reflexy v italském provedení znamenaly, že trofej putuje na apeninský poloostrov. Co ovšem říkají finální čísla a jaké vybavení pomohlo hráčům k vynikajícím individuálním výkonům na EURO? Na to se podíváme v našem statistickém seriálu.

Koupit kopačky

Nejlepší modely značek

Na špici tabulky střelců se udrželi Patrik Schick a Cristiano Ronaldo, čímž oba přispěli k celkové dominanci kopaček Nike a především modelů Mercurial. Z celkového počtu 142 gólů na turnaji jich pak 25 mají na svědomí kopačky adidas X, které se tak protlačily na druhé místo v pomyslné tabulce kopaček. Jak si vedly další kopačky jsme pro tebe shrnuli v následujících grafikách.

Nejlepší střelci EURA 2020

Ne všechno se však točí kolem gólů. Hlavním hrdinou finálového večera se stal brankář Gianluigi Donnarumma, který svými rukavicemi adidas Predator Pro vychytal anglické střelce. Zajímavou statistikou jsou taky naběhané kilometry a i zde panovalo italské jméno - dirigent Jorginho ve svých Nike Tiempo Legend naběhal za celý turnaj 86,6 km a to je nejvíc kilometrů ze všech hráčů letošního EURO. Nejvíc asistencí (4) na svém kontě trochu překvapivě nastřádal švýcarský špílmachr Steven Zuber v kopačkách Puma Ultra.

Góly značek

Góly modelů kopaček

*graf znázorňuje všechny góly daného modelu bez ohledu na specifickou verzi kopačky
 

Byla to jízda a my doufáme, že sis s námi celý turnaj pořádně užil/a! A kdo bude zářit příště? Třeba to budeš právě ty. 

Koupit kopačky